Poszukiwani uczestnicy „od zaraz“

Razem osiągnąć więcej – to motto może być łączone z pracą polsko-niemieckiej grupy Kompetenzteam. Wspólnie, polska i niemiecka młodzież ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą organizuje wiele międzynarodowych projektów.  Zakres tematyki spotkań rozciąga się od demokracji i polityki do rozważań na temat młodzieży w Europie. Nasz team poszukuje uczestników – współbojowników –  do dwóch projektów, które odbędą się na jesieni na ośrodku wypoczynkowym EuroCamp nad jeziorem Helenesee.

Od 30 września do 6 października odbędzie się projekt o nazwie „City Twins Youth Camp”, na którym 60 uczestników z siedmiu krajów będą rozważać na temat aktywności młodzieży na terenie przygranicznym. Młodzież pochodzi z miast przygranicznych, mianowicie ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Obóz służy wymianie, wzajemnym poznaniu się oraz znalezieniu pomysłów na następną międzynarodową współpracę w rejonie przygranicznym. Zapraszamy do udziału w projekcie osoby między 16 a 26 rokiem życia, które pochodzą z Frankfurtu nad Odrą i które są chętne do zebrania nowych doświadczeń w tej międzynarodowej grupie.

W drugim tygodniu ferii jesiennych odbędzie się projekt o nazwie „Youth Leadership – Competences for Active Youth Participation“. Youth Leadership jest konceptem pochodzącym z języka angielskiego, który w bardzo efektywny sposób umożliwia aktywne uczestnictwo młodzieży. Aby z powodzeniem udzielać się w swoim otoczeniu i w społeczeństwie potrzebne są szczególne umiejętności. Te właśnie będą opracowywane podczas międzynarodowego projektu, na którym spotkają się uczestnicy z 5 krajów. W tym programie, zapraszamy głównie młodych ludzi, którzy są gotowi podejmować ważne dla młodzieży i jej otoczenia decyzje, ale także wszystkie inne zainteresowane osoby, które mają swoje własne pomysły na zaangażowanie społeczności, ale nadal potrzebują odpowiednich umiejętności, aby je realizować. Do udziału w projekcie zaproszone są zainteresowane osoby między 15 a 25 rokiem życia.

Językiem, którym uczestnicy obu projektów będą się posługiwać jest, ze względu na międzynarodowość spotkań, język angielski. Istnieje również możliwość zgłoszenia się na w/w bezpłatne dla uczestników projekty z niewielkim wyprzedzeniem. Wystarczy wysłać krótkiego E-Maila na adres pewobe@ewetel.net lub zadzwonić pod numer 0335 531 294 i podać swoje dane (imię, nazwisko, wiek i kontakt)