Obywatelstwo 3.0 – obywatelstwo w przyszłości

Od Agata Buksa

Co?
103 osoby z siedmiu miast partnerskich Frankfurtu nad Odrą oraz dwa miasta partnerskie Gorzowa spotkały się na EuroCampie, w celu przeprwadzenia dyskusji na temat Citizens 3.0-Citizens od the future (Obywatelstwo 3.0 – obywatelstwo w przyszłości)

Kiedy?
02.08.-15.08.2014

Kto?
Udział wzięły delegacje z Gorzowa Wielkoposlkiego(Polska), Nîmes (Francja), Vratzy(Bułgaria), Vanty (Finlandia), Heilbronnu(Niemcy), Witebsk(Białoruś), Kadimy Zoran(Israel) oraz miast partnerskich Gorzowa – Sumy(Ukraina) oraz Cava de Tirreni(Włochy). Z polsko-niemieckiego Komeptenzteamu udział wzięli : Agata,Agata, Wioletta, Błażej, Julia, Kuba, Marcela, Paulina, Monika, Dominik, Pauline, Friederike, Karolina, Filip, Moritz i Ronny. Manuela, Karolina oraz Pauline były głównymi osobami odpowiedzialnymi za Sommercamp 2014

Dlaczego?
Sommercamp odbył się po raz 16. na Eurocampie, w celu połączenia młodzieży z miast partnerskich oraz przeprowadenia dyskusji na temat obywatelsta w przyszłości. Wyjątkiem była 3dniowa wizyta w Gorzowie.

Co się działo?
W pierwszych dniach Eurocampu odbyła się konferencja na temat “Obywatelstwo 3.0 – obywatelswo w przyszłosci”. W następnych dniach odbywały się warsztaty z różnych dziedzin – m.in. zumba, Hip Hop, chodzenie po linie, Bułgarski taniec narodowy oraz nauka języków obcych. Zwiedzieliśmy również Frankfurt, Słubice, Berlin, obóz koncentracyjny w Sachsenhausen oraz spędziliśmy 3 aktywne dni w Gorzowie Wielkopolskim. Na pożegnanie odbył się Sommerfest z pełną gamą atrakcji. Na końcu mieliśmy okazję obejrzeć pokaz fajerwerków.

Co zostanie niezapomniane?
Jedną z wielu rzeczy, której na pewno nie zapomnimy to bitwa na balony z wodą, która przeistoczyła się w istną wodną wojnę! Nasz hymn Eurocampu,który podbił serca wszystkich, którzy go usłyszeli, był istnym przebojem naszego obozu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *